KREATYWNE POMYSŁY NA PREZENTY, CZ I


Dzisiejszym postem chciałabym rozpocząć cykl prezentów DIY. Pomysły te są nie tylko łatwe
i szybkie do zrobienia, ale przede wszystkich ciekawe i na pewno ucieszą nie jedną obdarowaną osobę. Zatem zaczynamy!


1) MUSUJĄCE KULE DO KĄPIELI


Świetny pomysł dla miłośników długich i relaksujących kąpieli. Prezent kreatywny, miły i ucieszy znacznie bardziej, jeśli będzie zrobiony własnoręcznie, niż zakupiony w pobliskiej drogerii. Do tego piękne opakowanie i mamy gotowy podarunek. 
Łatwy i szybki przepis na kule do kąpieli opublikowała Paulina z bloga domowatv. Koniecznie zajrzyjcie i wypróbujcie Jej sprawdzony przepis.

2) ŚWIECA KAWOWA

Ciekawy prezent dla miłośników kawy i do tego banalnie prosty w wykonaniu. Do jej zrobienia potrzebujemy resztki świec, które prawdopodobnie znajdziemy w domu, kawę w ziarnach, lub mieloną, knot, ewentualnie sznurek bawełniany, oraz papierowy kubeczek. 
Roztopiony wosk wlewamy warstwami do kubeczka, co pewien czas dosypując kawę. Gdy świeca zaschnie, rozcinamy kubeczek i gotowe. Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj.

3) MAKARONIKI 


Znawcy słodyczy na pewno docenią smak ręcznie wykonanych makaroników, które są przepyszne i równie dobrze wyglądają. Nie są trudne w wykonaniu a obdarowana osoba na pewno doceni wysiłek włożony w ich przygotowanie. Przepis znajdziecie m.in. na stronie allrecipes.


4)  SPERSONALIZOWANY KUBEK RĘCZNIE MALOWANY


Propozycja dla uzdolnionych plastycznie i manualnie. Ręcznie malowany kubek na pewno zachwyci tym bardziej, jeśli będzie zawierał akcent z którym utożsamia się osoba obdarowywana. 
Zrobienie takiego prezentu wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzeć się w kubek ceramiczny, który będzie można zapiec w piekarniku, markery lub farby do porcelany oraz pędzielek. Następnych krokiem jest namalowanie interesującego nas wzorka, napisu, czy grafiki na kubku, oraz wstawienie do piekarnika na ok 1-1,5h. Czas i temperatura pieczenia podana jest na farbkach do porcelany i tym powinniśmy się sugerować, bowiem każda firma podaje inne parametry.

To dopiero początek kreatywnych pomysłów na prezent. Wkrótce kolejna dawka inspiracji a tymczasem wypróbujcie moje propozycje i koniecznie podzielcie się opinią, które według Was były trudne do zrobienia i oczywiście napiszcie jaki efekt wywołały u obdarowanej osoby;)

A Wy macie jakieś sprawdzone pomysły na prezenty?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Rosineczka , Blogger