POSTANOWIENIA NOWOROCZNE 2017. Co zrobić, aby je zrealizować?


Postanowienia noworoczne, czyli lista rzeczy i spraw, które chcemy w nadchodzącym roku zmienić, poprawić, udoskonalić. Lista, która dla każdego z nas ma istotne znaczenie, ale tylko najwytrwalsi potraf ją w pełni zrealizować.


Najpopularniejsze postanowienia Noworoczne

1.  Zrzucenie wagi
2. Nauka języka obcego
3. Regularna aktywność fizyczna
4. Rzucenie palenia
5. Ograniczenie słodyczy
6. Oszczędzanie 
7. Zdrowe odżywianie
8. Ograniczenie alkoholu
9. Przeczytanie x książek
10.Ograniczenie korzystania z internetu, telefonu, TV


Co zrobić, aby te postanowienia zrealizować

Oto lista porad, dzięki którym dołączysz do grona szczęśliwców, którzy już w grudniu będą mogli pogratulować sobie wytrwałości i zrealizowania wcześniej postawionych celów.

1) Wybierz realny cel.  
Nie chodzi przecież o to, żeby wypisywać na kartce wszystko, co Ci ślina na język przyniesie, np. w 30 podpunktach i liczyć na szybkie ich zrealizowanie. Postaw przed sobą kilka w miarę realnych celów, które naprawdę masz szanse zrealizować, a to co Cię powstrzymuje to były do tej pory różnego rodzaju wymówki i zwyczajne lenistwo.
 
2) Ustal czas na ich realizację
 Najlepiej, jeśli ustalisz konkretną datę zrealizowania postanowienia noworocznego, np.: do lipca zgubię 10 kg. Ten sam cel możesz podzielić na etapy i rozpisać, że będziesz zrzucała jeden kilogram w każdym miesiącu, aż do przykładowego lipca.

3) Wybierz cel, który jest dla Ciebie naprawdę ważny.
Cel musi być istotny dla Ciebie, nie dla INNYCH.
To musi być c, co zdecydowanie poprawi jakość Twojego życia i sprawi, że uśmiech częściej zagości na Twojej twarzy. Jeśli sama nie będziesz chciała czegoś zmienić, sugestia osób dookoła może nie być wystarczająca do zrealizowania konkretnego celu.

4)  Stwórz szczegółowy plan i krok po kroku go realizuj. 
Jeśli Twoim postanowieniem jest np. nauka języka obcego, musisz konkretnie doprecyzować, ile czasu w tygodniu/miesiącu będziesz poświęcała na zrealizowanie tego celu. Możesz również ustalić konkretny dzień lub 2 dni przerwy na odpoczynek, ale wszystko powinno być dokładnie rozpisane w kalendarzu.

5) Nie poddawaj się!
Nawet, jeśli jakaś sytuacja sprawiła, że zaniedbałaś trzymanie się harmonogramu działania nie odpuszczaj, tylko wróć na właściwe tory i dalej realizuj postawiony wcześniej CEL. 

 Na koniec warto wspomnieć, że motywująco może działać  nagradzanie się po uzyskaniu pewnego etapu w drodze do upragnionego celu.

I co najważniejsze! Spisuj swoje postanowienia na kartce, w kalendarzu, telefonie. Samo ustalenie w myślach postanowień na najbliższy rok niewiele pomoże bowiem codzienność, zmęczenie i wiele innych wymówek sprawi, że odejdą one w zapomnienie, aż zdasz sobie sprawę, że minął kolejny rok. Zatem nie odkładaj naszych marzeń na bliżej nieokreślony czas i do dzieła! 

A jakie są Twoje postanowienia noworoczne?
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Rosineczka , Blogger