10 sprawdzonych sposobów, aby inni Cię lubili


Zastanawiałaś się czasami, czemu niektórzy ludzie mają całe grono znajomych, a inni czują się odrzuceni i nielubiani? Jest kilka sprawdzonych sposobów na zyskanie sympatii otoczenia. Wprowadź je w życie, a już nigdy nie będziesz narzekała na brak przyjaciół. 

1. Uśmiechaj się
Nic tak nie zaraża dobrym nastrojem, jak uśmiech drugiej osoby. Śmiech jest bardzo dobrze odbierany przez otoczenie i nie od dzisiaj wiadomo, że wolimy przebywać w towarzystwie osób, które są zadowolone z życia i często się uśmiechają, niż wśród wiecznie niezadowolonych z życia malkontentów. 

2. Nie obgaduj
Takie zachowanie niezbyt dobrze o Tobie świadczy i bardzo negatywnie wpływa na postrzeganie Twojej osoby przez otoczenie. Bo przecież jaką gwarancję ma Anka, że jej jutro nie obgadasz, żaląc się dzisiaj na Kaśkę?
Poza tym, po co tracić czas i energię na czynność, która nic pozytywnego nie wnosi do naszego życia?

3. Zapamiętuj imiona
Postaraj się zapamiętać imię nowo poznanej osoby. Jeśli będziesz zwracał się do niej po imieniu, na pewno zyskasz w jej oczach, bowiem dla każdej osoby własne imię jest bardzo ważne. Sposobów na zapamiętanie jest kilka, pisałam już o tym w innym artykule,klik.

4. Słuchaj
Każdy lubi być wysłuchany, dlatego staraj się więcej słuchać niż mówić. Przy okazji pamiętaj, aby nie przerywać rozmówcy.
Dobrzy słuchacze są bardziej lubiani, więc okaż zainteresowanie, zadawaj pytania i spraw, by osoba z którą rozmawiasz poczuła się wyjątkowo w Twoim towarzystwie.
Poza tym, im więcej słuchasz, tym jesteś w stanie dowiedzieć się więcej ciekawych i interesujących rzeczy, o których nie miałaś wcześniej pojęcia. 

5. Rób ciekawe rzeczy
Nie chodzi o to, żebyś od razu skakała ze spadochronem, czy pływała z rekinami. Próbuj nowych rzeczy, poszerzaj horyzonty, wyjdź ze swojej strefy komfortu. Prowadź aktywny tryb życia. Znajdź swoją pasję, która Cię zachwyci i jednocześnie będzie sprawiała radość. 

6. Zadbaj o swój wygląd
Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią otaczać się ładnych przedmiotami i przebywać w towarzystwie atrakcyjnych osób. Milej bowiem spędzać czas z osobą, która ładnie pachnie i jest dobrze ubrana, niż z taką, która nie widziała prysznica od tygodnia J Nie chodzi oczywiście o to, żeby spędzać 3h przed lustrem, ale o zwykłe dbanie o siebie, nawet wtedy, gdy nie mamy czasu ani nastroju. Warto od czasu do czasu pójść do kosmetyczki lub fryzjera, ewentualnie zrobić małe spa w domowym zaciszu. 

7. Bądź miła i uprzejma
Zwykła grzeczność w postaci „ Dzień dobry”, przytrzymanie komuś drzwi, pomoc kobiecie z dzieckiem na schodach, czy podzielenie się kanapką z koleżanką, która mówi, że nie zdążyła zjeść śniadania. Niby nic, a właśnie takie małe rzeczy sprawią, że ludzie od razu będą Cię lepiej postrzegali. 

8. Myśl pozytywnie
Nikt nie lubi wiecznych pesymistów. Jeśli będą postrzegali Cię wyłącznie jako osobę, która ze skwaszoną miną opowiada jak to znowu jej nie wyszło, uwierz mi,  Twoje towarzystwo w zastraszającym tempie zacznie się kurczyć. Myśl pozytywnie!

9. Szanuj ludzi
Szanuj innych ludzi, bez względu na to jak wyglądają, gdzie pracują i z jakiej rodziny pochodzą. Nie odtrącaj kogoś tylko dlatego, że zarabia mniej, jest gorzej ubrany lub pochodzi z biednej rodziny. 

10. Pomagaj innym
Z pomaganiem jest jak z prezentami – zdecydowanie więcej radości sprawia obdarowywanie kogoś, niż samo otrzymywanie niespodzianki. Pomagając nie zastanawiaj się, co dostaniesz w zamian. W takim przypadku może się okazać, że brak natychmiastowych korzyści tylko zniechęci Cię do działania. Dobro może powrócić do Ciebie w zupełnie innych okolicznościach i szybciej niż myślisz. 


Czy wprowadzenie tych wszystkich zasad w życie gwarantuje zdobycie przyjaciół? Na pewno pomaga osiągnąć ten cel, który każdy z nas musi starać się osiągnąć na swój własny sposób. Niestety nie ma na to „złotej” recepty, ale powyżej opisane 10 punktów może nas do tego zdecydowanie przybliżyć.
I na koniec jeszcze jedna myśl – musisz zdawać sobie sprawę, że zawsze może znaleźć się ktoś, kto będzie miał Ci coś do zarzucenia i oceni Cię krytycznie pomimo Twoich najszczerszych chęci. Pamiętaj wtedy, żeby się nie zrażać i cierpliwie trzymać się swoich zasad, a dobro prędzej czy później do Ciebie powróci.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Rosineczka , Blogger