10 RZECZY, KTÓRE WARTO ZROBIĆ JUŻ DZISIAJ!
1) Naucz się języka obcego.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś i nie władasz, co najmniej jednym językiem obcym, to warto podejść do tematu właśnie teraz. Dlaczego? Bo nigdy nie ma dobrego momentu na naukę nowych umiejętności a opanowanie, w co najmniej stopniu komunikatywnym innego języka, niż polski na pewno zaprocentuje w przyszłości.  

2) Zacznij oszczędzać.
XXI wiek to społeczeństwo konsumpcjonistów. Większość ludzi, szczególnie młodych „żyje chwilą”, imprezą i nie myślą o przyszłości a tym samym o gromadzeniu gotówki, tylko najczęściej pozwalają sobie na wyjazdy zagraniczne, codzienne lunche na mieście zakończone kubkiem kawy, oraz drogie gadżety, które cieszą oko tydzień, by za miesiąc zostać zastąpione jeszcze większym „wynalazkiem”.  
Zacznij myśleć o swojej przyszłości już dzisiaj, naucz się odkładać przynajmniej 10% pensji na specjalnie założone konto oszczędnościowe. Nawet się nie obejrzysz a zobaczysz przybywające cyferki a tym samym w momencie, w którym wypadnie jakiś niespodziewany wydatek nie będziesz reagowała paniką i myśleniem, skąd wziąć potrzebną gotówkę.

3) Wyjdź ze swojej strefy komfortu.
Do strefy komfortu możemy w skrócie zaliczyć wszystko to, co znamy, lubimy, wiedzę, którą dotychczas zgromadziliśmy, ludzi z naszego otoczenia a także wszelkiego rodzaju umiejętności, które posiadamy. To także codzienne nawyki jak picie kawy, czy słuchanie ulubionej muzyki.

Naszym celem będzie, więc zmiana dotychczasowym przyzwyczajeń, nawyków, które są codziennymi złodziejami czasu, nic niewnoszącymi do naszego życia, oddalającymi nas od marzeń, pragnień i ambitnych celów.
Co możesz zrobić, aby powoli zacząć wychodzić ze swojej strefy komfortu?:
a)     Wstawaj wcześniej niż zwykle- nawet nie zauważysz, jak poranne wstawanie wejdzie Tobie w nawyk a dodatkową godzinę będziesz mogła przeznaczyć na poznawanie/nabywanie nowych umiejętności, lub choćby poranny jogging, czy ćwiczenia.
b)    Ubieraj się inaczej niż zwykle-, jeśli dotychczas preferowałaś styl sportowy, postaw tym razem na elegancję i kobiecość. 
c)      Zacznij poznawać nowe osoby
d)    Słuchaj innej muzyki, niż zawsze-, jeśli do tej pory uwielbiałaś pop, włącz od czasu do czasu muzykę klasyczną, lub reagge.
e)     Wybierz inną trasę, kiedy jedziesz do pracy

To tylko przykłady czynności, które pozwolą zmienić nasze codzienne nawyki i wyjść ze swojej strefy komfortu.

4) Czytaj przynajmniej jedną książkę w tygodniu/miesiącu.
Jednym z podstawowych nawyków najbogatszych ludzi świata jest regularne czytanie. Chcąc przybliżyć się przynajmniej w małym procencie to tej elitarnej grupy, warto sięgać po książki, które poszerzają nasze horyzonty, pozwalają się rozwijać i tym samym zabłysnąć w towarzystwie.

5) Regularnie ćwicz i zdrowo się odżywiaj.
Jedz zdrowo, ale też smacznie. Nic tak nie zniechęca jak dieta, która wykańcza po tygodniu stosowania. Postaw raczej na ograniczenie fast foodów, słodyczy czy gazowanych napojów i staraj się jeść pięć posiłków dziennie, ale w mniejszych ilościach.

Oczywiście zdrowe żywienie to nie wszystko. Chcąc kompleksowo zadbać o swoje ciało, warto przynajmniej 2-3 razy w tygodniu postawić na jakąś aktywność. Może to być bieganie, pływanie, czy fitness z koleżanką. Po miesiącu nawet się nie obejrzysz, jak stanie się to Twoim przyjemnym nawykiem, bez którego nie będziesz potrafiła się obejść.

6) Załóż własny biznes.
W czasach, kiedy działalność gospodarcza możliwa jest do założenia w jeden dzień, warto pomyśleć o urzeczywistnieniu naszych pomysłów i wdrożeniu ich w życiu. Zobaczysz, jaką frajdą będzie robienie w życiu tego, co się kocha i czerpaniu z tego profitów. 

7) Realizuj marzenia.
Weź w dłoń listę marzeń i rzeczy do zrealizowania. Zacznij od tego, które jest najłatwiejsze do spełnienie i zrób wszystko, żeby je wprowadzić w życie. Postępuj tak z kolejnymi, aż w końcu dojdziesz do końca listy.

8) Pamiętaj imię i nazwisko nowo poznanych osób.
Dla większości ludzi zapamiętywanie imion to nie lada wyzwanie. Nie mniej jednak zwrócenie się do nowo poznanych osób po imieniu po kilku minutach od przedstawienia się jest świetnym sposobem na zrobienie niesamowitego pierwszego wrażenia. Sprawisz, że osoba ta poczuje się wyjątkowa i doceniona.

Sposobów na zapamiętanie jest kilka:
a)     Powtarzaj w głowie kilka razy to samo imię
b)    Skoncentruj się tu i teraz w momencie przedstawiania i stwórz skojarzenia z jakąś cechą charakterystyczną tej osoby
c)     Twórz rymowanki i asocjacje dla danej osoby
d)    Zapisz imię i nazwisko w notesie, lub telefonie. Jeśli jesteś wzrokowcem, znacznie przyśpieszy to zapamiętanie.
e)     Jeśli jednak powyższe techniki zawodzą a ty nie jesteś w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, po prostu zapytaj ją ponownie.

9) Podstawowa pierwsza pomoc.
Naucz się udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Jest to bardzo cenna umiejętność, która potrafi uratować życie. Nigdy nie wiesz, kto może jej potrzebować.


10) Naucz się słuchać a nie tylko mówić.
Im więcej słuchasz, tym mniej informacji jesteś w stanie ominąć. Uważne słuchanie sprawi, że twoja wiedza znacznie się poszerzy, szczególnie wtedy, kiedy mówią ludzi, którzy mają coś ciekawego i interesującego do powiedzenia.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Rosineczka , Blogger